Kruhové upínače pro hrubé soustružení a broušení na kulato

Kruhové magnetické upínače pro broušení na kulato a hrubé soustružení

Už po mnoho let se používají pro broušení na kulato a hrubé soustružení kruhová magnetická upínače společnosti SAV. V posledních letech se společnost SAV stala specialistou na výrobu elektromagnetických a elektropermanentních magnetických upínacích zařízení např. pro průmyslové odvětví na výrobu ložisek.

Pomocí radiálních magnetických pólů lze upnout kroužky ložisek se stejnou upínací silou po celém jejich povrchu, což zaručuje maximální přesnost při obrábění. Protože jejich upnutí je realizováno prostřednictvím působení magnetických sil, neexistuje zde žádné riziko deformace. Při mechanickém nebo hydraulickém upnutí jsou kroužky upnuty pouze v několika bodech, což snižuje přesnost jejich kruhovitosti.

Magnetická upínací zařízení jsou k dispozici v provedení v drážkami ve tvaru T pro upevnění pólů (viz obrázek). Pomocí této metody lze kroužky ložisek upnout takovým způsobem, že v rámci jednoho seřízení lze provést obrobení ze 3 stran. Pomocí vysoce výkonných magnetů společnosti SAV lze dokonce provádět i hrubé soustružení. To poskytuje enormní snížení prostojů stroje / přípravných časů a maximální výrobní Flexibilitu2!

Důležitým faktorem je zbytkový magnetismus. Pomocí sofistikovaných řídicích jednotek je společnost SAV schopna uskutečnit demagnetizační cyklus, kterým se tento zbytkový magnetismus sníží na absolutní minimum.

Co do velikosti, nedávné reference společnosti SAV vypovídají o jejich rozsahu, a to od středních až po velké průměry až do průměru 5400 mm.