Magnetické palety

Společnost SAV je renomovaným výrobcem a dodavatelem upínacích systémů pro automatizované výrobní procesy. Vyvinuli jsme širokou škálu výrobků určených pro zákazníky, kteří kladou důraz na racionalizci výroby a zvyšování efektivity svých strojů.
Do tohoto sortimentu rovněž patří řada magnetických palet SAV 220.xx. Jedná se o lehké magnetické upínače obdélníkového tvaru. Disponují hliníkovou základnou což umožňuje snadné přenášení a manipulaci mezi jednotlivými fázemi výrobního procesu. Možnost adapatace k nulovým referenčním systémům skýtá jedinečnou možnost přesouvat obrobek na automatech a absolvovat celý výrobní proces „na jedno upnutí“.

 

Výhody magnetických palet:
- upnutí a ustavení obrobku mimo stroj souběžně s obráběcí operací.
- vhodné i pro malé obrobky a pro obtížně upínatelné materiály
- možnost adaptace k libovolnému nulovému referenčnímu systému (EROWA, UPC, Garant-zero, 3R atd.)
- naprosto přesná konstrukce i povrch upínače (paralelita 0,01 mm)

Sortiment upínacích palet je určen pro veškeré CNC obráběcí operace. Od hrubého frézování s vysokým úběrem třísky, přes vrtání a HSC operace až po velice přesné broušení a EDM aplikace v hlubičkách a na drátovkách. Základní řadu palet tvoří univerzální hliníkové základny opatřené buď závitovým rastrem nebo T-drážkami. Tato řada je určena pro zákazníky, kteří si palety osadí vlastními přípravky či upínacími zařízeními. Větší část sortimentu pak tvoří palety osazené magnetickým upínačem, tedy „magnetické palety“. Tyto palety dováváme v mnoha variantách pólových roztečí vyvinutých pro konkrétní řezné podmínky. Magnetické palety lze vyrobit a dodat rovněž v nerezovém či vodotěsném provedení. Na vyžádání Vám navrhneme a vyrobíme paletu či upínač na míru pro Váš referenční systém nebo alternativní způsob upnutí.