Sinusové stoly, sinusový stůl

Sinusové stoly od společnosti SAV se vyznačují především precizním zpracováním a nejvyšší přesností. Základny sinusových stolů jsou zhotoveny z kvalitní oceli kalené na HRC 60, přesně broušeny a černěny. Broušení samotné základny trvá mnoho hodin a výsledná paralelita ±0,005 / 100 mm hovoří sama za sebe.

Společnost SAV vyrábí sinusové stoly ve všech možných variantách naklápění. Základní variantou je stůl s naklápěním v podélné ose pod úhlem 0-45°. V příčné ose pak nabízíme naklápění v rozsahu 0-30°. Kombinací těchto dvou variant vzniká „křížový“ sinusový stůl, jenž je možno naklápět jak v podélné, tak v příčné ose. Právě na těchto variantách je znát pověstná německá preciznost, kdy garantujeme úhlovou přesnost ± 5 sekund a paralelitu rovnoběžných rovin ± 0,005 / 100 mm.

Je možno zakoupit samostatnou základnu sinusového stolu opatřenou závitovým rastrem či T-drážkami a osadit si jí libovolným upínacím přípravkem, svěrákem či vlastním magnetem. Druhou variantou je pořízení sinusového stolu přímo s magnetickým upínačem. SAV nabízí sinusové stoly v kombinaci s libovolným magnetickým upínačem ze svého sortimentu. Běžně osazujeme sinusové stoly magnetickým upínačem pro broušení či EDM aplikace. V poslední dobou však nabývají na oblibě i frézovací sínusové stoly a především pak sinusové stoly s elektromagnetem, či elektro-permanentním upínačem pro CNC brusky. Tyto zařízení je pak možno vybavit motorickým ovládáním zdvihu s ještě přesnějším nastavením úhlu.

V sortimentu naleznete rovněž sinusové stoly osazené svěrákem s vysokou tuhostí upnutí. Tyto varianty nabízíme i v nerezových provedeních, které jsou vhodné pro EDM aplikace. Pro nástrojářské odvětví a měřící laboratoř máme malé sinusové stoly v provedení s přepínatelnými magnetickými bloky.

K sinusovým stolům dodáváme sinusovou tabulku. Nastavení úhlu je definováno pomocí kalibru dle sinusového principu. Fixace úhlu je poté realizována pomocí bočních nastavovacích nůžek.